Андрій Бєлов голова журі

Народився в 1981 році в Україні. Андрій є одним з провідних українських музикантів свого покоління. В якості соліста і камерного музиканта він записав понад 20 альбомів для Naxos, CPO, Avi-Music, Hänssler Classics, Hänssler-Profil, Guttingi, Solo Musica, Genuin, Hyperion і Rakete Media.

В якості соліста він співпрацював з такими відомими оркестрами, як Новий Японський філармонічний оркестр, Національний оркестр Французького радіо, Філармонічний оркестр Північнонімецького радіо, Симфонічний оркестр Баварського радіо, камерний оркестр Amadeus, Національний філармонічний оркестр України і Мюнхенський камерний оркестр під керуванням таких диригентів, як Курт Мазур, Ян Паскаль Тортелье, Джанандреа Нозеда, Мігель Гомес-Мартінес, Крістіан Армінг, Агнешка Дузсмаль, Джунічі Хірокі, Крістоф Поппен, Енріке Маццола і други .

Він отримав перші уроки гри на скрипці у віці п’яти років, а в 1993 році вступив до Київської спеціальної музичної школи-інтернат в клас професора Михайла Кузнєцова. У віці 15 років Андрій переїхав до Німеччини для подальшого навчання у професора Кшиштофа Вегжіна в Університеті музики і драми в Ганновері.

Подальше навчання продовжувалося з Жераром Пулі в Парижі, Германом Кребберсом, Ідой Хендель, Ганною Чумаченко і Альфредом Брендель. Андрій Бєлов виграв кілька великих нагород на міжнародних конкурсах, таких як конкурс Лонга-Тібо в Парижі, АRD в Мюнхені, Йозефа Йоахіма в Ганновері, конкурс скрипалів в Брешії, а також виступав на наступних фестивалях: Schleswig-Holstein, Klavierfestival Ruhr, Rheingau, Kuhmo, Young Euro Classic Berlin, Schubertiade Schwarzenberg, Ryedale, Macau і багато інших. Завдяки своїм незвичайним талантам і музичним якостям він отримав різні гранти від культурних установ, таких як Фонд української культури, Фонд Гундлаха, Deutsche Stiftung Musikleben і Förderpreis з Нижньої Саксонії.

У Кронбергській академії він виступав з Гідоном Кремером, Юрієм Башметом та Beaux Arts Trio.

У 2011 році він приєднався до Кіта Армстронга і Адріана Бренделя, щоб сформувати фортепіанне тріо. Андрій Бєлов є професором кафедри скрипки Університету музики і театру в Граці та Вищої школи музики ім. Роберта Шумана в Дюссельдорфі. Він регулярно проводить майстер-класи в Європі, Азії та США.

У 2005 році, разом з джазовим гітаристом Йоханом Вайсом, заснував Фонд «MBF» (Музика потребує друзів), який надав фінансову підтримку понад 130 нужденним студентам Університету музики і драми в Ганновері. Андрій грає на скрипці «ex Flesch», створеної в 1745 році Лоренцо Гваданіні.

 

 

Андрій Мурза художній керівник конкурсу

Андрій Мурза є переможцем кількох міжнародних конкурсів, серед яких міжнародний конкурс скрипалів імені Жуліо Кардона в Португалії, Еужена Кока в Молдавії і «Мистецтво XXI століття» в Україні. Брав участь в міжнародних фестивалях в Хайдельберзі (Німеччина), Сантандері (Іспанія), «Два дні і дві ночі нової музики» і «Золоті скрипки Одеси» (Україна). Він виступає з концертами в містах Швейцарії, Франції, Німеччини, України, Італії та Іспанії, де відбувся його дебют на Національному радіо Іспанії, в якому він виконав твори Баха, Шуберта, Шнітке і Сен-Санса.

Андрій народився в Одесі в родині музикантів. Почав своє навчання в школі Столярського в класі доцента Ганни Лаптєвої, потім в Одеській національній музичній академії імені А.В.Нежданової в класі професора Михайла Турчинського.

Незабаром він продовжив своє навчання у всесвітньо відомого профессора Марко Ріцці у Вищій школі музики імені Королеви Софії в Мадриді (Іспанія), а також в сольній аспірантурі Вищої школи музики Мангейма (Німеччина). Величезний вплив на його професійне становлення надали заняття з видатними музикантами сучасності, серед яких: Пінхас Цукерман, Жерар Пулє, Захар Брон, Вівіан Хагнер, Міріам Фрід і Ференц Радош.

Під час свого перебування в Європі Андрій Мурза неодноразово ставав володарем різних нагород і грантів культурних фондів, серед яких Фонд Ісаака Альбеніса (Мадрид), Національний культурний фонд Німеччини (Берлін), Фонд Оттілія Зельба (Берлін) і міжнародний фонд Володимира Співакова (Москва). А в 2013 році відбувся його концертний тур по містах Іспанії, після чого він був удостоєний честі виступити перед Іспанської королівської сім’єю, де був нагороджений Королевою Іспанії відмінною грамотою.

Він концертував з такими оркестрами як: Національний оркестр опери і балети Молдови, Національний симфонічний оркестр України, Державний симфонічний оркестр радіо і телебачення України, Одеський національний симфонічний Оркестр, Одеський філармонічний камерний оркестр, Одеський національний оркестр опери і балету. Також співпрацював з багатьма відомими диригентами, серед яких Азіз Шохакімов, Павло Пшитоцький, Ігор Шаврук, Володимир Сіренко, Хесус Лопес Кобос, Хайме Мартін та інші.

У 2015 році Андрій став переможцем конкурсу фонду «Сімфоніма» (Німеччина), який надав йому в особисте користування скрипку Ніколо Аматі.

Станіслав Пронін

Скрипаль і композитор Станіслав Пронін народився в Москві. Почав займатися скрипкою після його імміграції в Ізраїль у віці 8 років. Його першим учителем був його дід, Веніамін Пронін, учень Петра Столярського та колишній професор Одеської консерваторії. Станіслав продовжив навчання в Університеті Індіани в класі Неллі Школьникової і Хайме Ларедо, включаючи уроки композиції з професором Свен-Девідом Сандстром, а потім в Вищій школі музики Кельна в класі професора Захара Брона.

Станіслав виступав в якості соліста і камерного музиканта на багатьох фестивалях, включаючи Verbier Festival та Interlaken Classics, Banff Festival та Stratford Festival, Kronberg Festival, Skanderborg Festival і т. Д. Він регулярно виступає в США, Канаді, Європі та Скандинавії в таких місцях, як Carnegie Hall, Miller Theatre, Musikhuset Aarhus, National Arts Centre Ottawa, Perlman Theatre, Berlin Waldbühne, Palais des Beaux-Arts in Brussels, Teatro Colon, KKL Luzern, Salzburg Festspiele, Paris Philharmonie, Royal Festival Hall і т. д. Він співпрацював з багатьма диригентами, включаючи Даніеля Баренбойма, Леонарда Слаткін, Антоніо Мендеса, Сігісвальда Куйкена, Андрія Костянтина і Джошуа Вайлерстайна. Будучи камерним музикантом, він співпрацював з Яном Лісека, Хайме Ларедо, Джеймсом Кемпбеллом, Марком Капланом, Біон Цангом, Квартетом Оріона, Віктором Данченко, Джуліаном Мілкісом, Антоном Нелем, Емілем Наумоффом і Лерой Ауербах. З 2012 року Станіслав також був першою скрипкою Квартету «Annex» в Торонто.

Він працював з прем’єрами таких композиторів, як Джон Адамс, Фабіан Паніселло, Мюррей Шафер, Нед Рорем, Тойво Тулев, Ханс Абрахамс і Лера Ауербах.

Що стосується останніх композиційних проектів, то Станіслав записав свій новий сольний скрипковий цикл «In Solitude – 7 вражень». Він також завершив свою сонату для двох скрипок, написаних для Жанни Марі Конейк з ансамблю Intercontemporain і «4 пісні, в пам’ять про Марину Цвєтаєву» для сопрано і фортепіано.

В якості соліста і концертмейстера Орхуського симфонічного оркестру Станіслав записав CD альбоми на лейблах Naxos / Sono Luminus, Decca і Dacapo.

Станіслав є лауреатом численних нагород таких організації, як Американська асоціація викладачів струнних інструментів, Американсько-ізраїльський культурний фонд, Рада Канади з мистецтва і Фонд розвитку класичного мистецтва. Він лауреат численних міжнародних конкурсів, в тому числі конкурс Майкла Хілла, Генріха Венявського і Королеви Єлизавети.

Богдана Півненко

Богдана Півненко є дуже творчою скрипалькою та блискучим представником нового покоління музикантів. Завідуюча кафедрою скрипки Національної Академії музики імені П.І.Чайковського. Закінчила з відзнакою курс програми асистентського навчання Національної академії музики імені П.І.Чайковського, навчаючись у таких відомих українських скрипалів, як професор Богодар Которович, професор Ігор Пилатюк та Михайло Кузнєцов. Богдана також підвищувала свої професіональні характеристики, займаючись зі всесвітньо відомими скрипалями, серед яких Віктор Третьяков, Захар Брон, Ольга Пархоменко та багато інших.

Богдана Півненко – заслужена артистка України, лауреат міжнародного конкурсу виконавців-інтерпретаторів (Молдова), міжнародного конкурсу імені Миколи Лисенка (Україна), міжнародного конкурсу «IBLA GRAND PRIZE» (Італія), міжнародного конкурсу імені Тадіні (Італія), і також лауреат Національної художньої програми «Нові імена України».

З 2000 по 2004 рік вона була концертмейстером Національного камерного оркестру «Київські солісти», а з 2001 року стала солістом Національного ансамблю «Київська камерата». Богдана Півненко виступала в якості соліста з провідними українськими симфонічними та камерними оркестрами, і представляла українську музичну культуру на концертах в Москві, Парижі, Відні, Берліні. В травнем 2017 роки вона дебютувала в Карнегі-хол у Нью-Йорку.

Вона брала участь у численних міжнародних фестивалях, серед яких Міжнародний фестиваль молоді і музики у Відні, де виграла Гран-при, Берлінський фестиваль музики MaerzMusik, фестиваль Europaisches Klassik (Рур), Kiev-Musik-Fest, Варшавська осінь, Ностальгі (Польща) та «Дні України» в Парижі. Богдана гастролювала зі своїми концертами в Іспанії (в тому числі Palau de la Musica Catalana в Барселоні), Польщі, Росії, Грузії, Нідерландах, Литві, Україні, Вірменії, Англії, Швейцарії, Німеччині, Італії та Франції.

Протягом багатьох років Богдана Півненко постійно просуває нову українську музику. Вона регулярно бере участь в світових прем’єрах творів сучасних українських композиторів. Нею була представлена авторська програма Валентина Сильвестрова «Мелодії дзвінка» з самим маестро на концертних майданчиках Берліна, Познані, Брно, Києва, Тбілісі. Вона співпрацювала з такими диригентами, як Юозас Домаркас, Теодор Кучар, Саулюс Сондекіс, Володимир Сіренко, Наталія Пономарчук, Ваг Папян, Еркі Пех, Лютаурас Балчунас та інші. Богдана – автор і продюсер такого унікального проекту, як «Антологія сучасної української музики», що випустив одинадцять CD альбомів.

Олексій Семененко

Український скрипаль Олексій Семененко вихваляється за пристрасні виступи, багаті приголомшливою технікою, інтонацією, а також безпрецедентним рівнем вишуканої музикальності і сценічної присутності. Це було підтверджено в його тріумф на конкурсі Королеви Єлизавети в Бельгії у 2015 році, де він взяв другу премію і продовжив виступи в серії концертів лауреатів конкурсу по всій Бельгії з Льєжським та Брюссельським філармонічними оркестрами. У 2015-2016 роках він виступає музеї Лувр у Парижі, Rotary Club d’Arlon і Rotary Gent-Zuid в Бельгії, а також в Університеті мистецтв Флориди, концертному залі Меркіна, залах Східного Коннектикуту, Ду-Пейджа, Меридіана та Alice Tully в Нью Йорку.

Олексій Семененко виступає в якості соліста з такими оркестрами, як «Віртуози Москви», Національний філармонічний оркестр України, Кельнський філармонічний оркестр, Угорський симфонічний оркестр та інші. Він виступав на фестивалі Interlaken Classics в Швейцарії в якості соліста з камерним оркестром Захара Брона, і гастролював по Німеччині. На фестивалі Musik: Landschaft Westfalen 2011 він виконав Концерт № 2 Паганіні з Національним філармонічним оркестром Росії під керуванням Володимира Співакова, і згодом був запрошений «Фондом Співакова» для виступу в Кремлі і Будинку музики в Москві.

Інші почесні звання Олексія включають в себе першу премію на міжнародному конкурсі скрипалів імені Бориса Гольдштейна в Швейцарії, «Артист місяця музичної Америки» (березень 2015 року), приз глядацьких симпатій на міжнародному фестивалі Музичний Олімп в Санкт-Петербурзі в 2015 році, премію Алоїса Коттманна на міжнародній виставці 2010 року, Фестиваль «День музики» в Хофхайм, Німеччина, і гран-прі Національного скрипкового конкурсу 2006 року у Львові, Україна.

Будучи лауреатом Young Concert Artists 2012 року, він був представлений в дебютних концертах в концертному залі Meркін і в центрі Кеннеді. Він також був нагороджений спеціальними преміями, в результаті яких виступали в театрі Парамаунт, Узедомському музичному фестивалі і фестивалі «Friends of Music Concerts». Він також виступав з концертами в музеї Ізабелли Стюарт Гарднер, в бібліотеці Порт-Вашингтона, університеті Рокфеллера, музеї мистецтв Vero Beach, центрі мистецтв Ла-Груа.

Олексій народився в Одесі і почав займатися на скрипці у віці шести років у Зої Мерцалової в школі Столярського. Він також навчався в класі Захара Брона у Вищій школі музики Кельна.

Олексій Семененко грає на скрипці Антоніо Страдіварі, яку йому надав німецький фонд Deutsche Stiftung Musikleben в Гамбурзі, Німеччина.