Одеський міжнародний конкурс скрипалів відкриває нову сторінку в культурному житті міста, яке по праву можна вважати столицею скрипкового виконавського мистецтва України. Саме в Одесі у 1933 році була заснована спеціальна музична школа для обдарованих дітей імені професора Петра Столярського, який виховав плеяду видатних скрипалів XX століття, серед яких Давид Ойстрах і Натан Мільштейн. Школа Столярського стала фабрикою талантів, яка регулярно відкриває нові імена, чия гра підкорює слухачів кращих концертних майданчиків світу.

Розпочався прийом заявок на Одеський міжнародний конкурс скрипалів віком до 23 років. Конкурс відкритий для скрипалів всіх країн, а також надає можливість отримати міжнародне визнання і путівку в велике творче життя на батьківщині музикантів, імена яких вписані золотими літерами в світову історію класичної музики.

Одеський міжнародний конкурс скрипалів відбудеться з 14 по 17 червня 2018 року в ССМШІ імені П. С. Столярського за адресою: вул. Сабанєєв міст 1, м. Одеса 65026. Конкурс проходить за підтримки Одеського міського голови, Департаменту культури Одеської міської ради та ССМШІ імені П. С. Столярського. Завданнями конкурсу є: розвиток міжнародних культурних зв’язків, популяризація української музичної культури, зміцнення міжнародної репутації Одеси як одного з центрів музичного мистецтва, підтримка і збереження традицій одеської скрипкової школи.

Конкурс відкритий для скрипалів будь-яких країн, двох вікових груп: молодша до 16 років старша від 17 до 23 років. Вік учасників враховується на період відкриття конкурсу.

Конкурсні прослуховування проводяться в два тури: I тур – відео відбір II тур – відкрите прослуховування

За результатами I туру у II тур проходять не більше 12-ти учасників з кожної вікової групи. Імена учасників II туру будуть оголошені в квітні 2018 року.

Загальний призовий фонд становить 53 тис. гривень.

СПЕЦІАЛЬНІ ПРИЗИ: Приз від німецького видавничого дому «Bärenreiter». Приз від німецького виробника струн і аксесуарів «Pirastro». Аудіозапис двох творів для скрипки соло на студії «OliMusic» (м. Львів), наданий інформаційним ресурсом класичної музики «Moderato». Приз асоціації «Legato» (Берн / Швейцарія) для кращого конкурсанта, що представляє Одесу або Одеську область. Концерт в абонементі Одеської державної філармонії сезону 2018/19.

Заявки приймаються до 31 березня 2017 року.

Детальна інформація на сайті конкурсу.

Джерело