Одеський міжнародний конкурс скрипалів відкриває нову сторінку в культурному житті міста, яке по праву можна вважати столицею скрипкового виконавського мистецтва України. Саме в Одесі у 1933 році була заснована спеціальна музична школа для обдарованих дітей імені професора Петра Столярського, який виховав плеяду видатних скрипалів XX століття, серед яких Давид Ойстрах і Натан Мільштейн. Школа Столярського стала фабрикою талантів, яка регулярно відкриває нові імена, чия гра підкорює слухачів кращих концертних майданчиків світу.

Конкурс відкритий для молодих скрипалів всіх країн, а також надає можливість отримати міжнародне визнання і путівку в велике творче життя на батьківщині музикантів, імена яких вписані золотими літерами в світову історію класичної музики.


Загальні положення

I. Одеський міжнародний конкурс скрипалів відбудеться в Одесі (Україна) в період з 7 по 13 травня 2021 року. Конкурс пройде в приміщенні Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової та Одеської обласної філармонії.

II. Співорганізатором конкурсу є Громадська організація «Культурна платформа».

Умови участі

I. Конкурс відкритий для скрипалів будь-яких країн віком не менше 16 і не більше 28 років на момент відкриття конкурсу (7 травня 2021 року).

Проживання та проїзд

I. Всі витрати пов’язані з проїздом та проживанням конкурсанти та їх концертмейстери сплачують за власний рахунок.

II. Кожний конкурсант зобов’язаний при в’їзді в Україну задекларувати свій інструмент митним органам. Якщо учасник грає на орендованому інструменті високої вартості, він повинен мати відповідний документ, який підтверджує право на його використання.

Порядок проведення

I. Конкурс складається з трьох турів.

II. Всі тури конкурсу є відкритими для публіки.

III. Порядок виступів конкурсантів в першому турі визначається жеребкуванням і зберігається протягом всього конкурсу.

IV. Під час проведення конкурсу конкурсантам надається одна репетиція з піаністом-концертмейстером і одна репетиція з оркестром. Конкурсанти можуть приїхати на конкурс з власним концертмейстером.

V. Конкурсантам будуть надані класи для репетицій і час для акустичної репетиції перед кожним туром на сцені концертного залу, де буде проходити конкурс.

VI. Результати кожного туру конкурсу оголошуються після його закінчення.

VII. Всі лауреати конкурсу повинні взяти участь в заключному гала-концерті конкурсу 13 травня 2021 року.

Журі

I. Журі залишає за собою право не присуджувати всі премії, а також ділити премії між учасниками (крім першої премії).

II. Член журі не має право голосу за конкурсанта, який є або був його учнем.

III. Журі має право зупинити виступ учасника, якщо виконувана ним програма вийшла за межі часових норм.

IV. Голос голови журі, за однакової кількості балів, є вирішальним.

V. Рішення журі є остаточними і перегляду не підлягає.

Медіа права

I. Конкурс залишає за собою право фотографувати, записувати, знімати, транслювати будь-яку частину змагань. Всі права, в тому числі на подальше використання матеріалів, належать конкурсу. Конкурс не несе фінансових зобов’язань перед конкурсантами за використання отриманих матеріалів.