Зліва на право: Єлизавета Гілельс, Михайло Фіхтенгольц, Петро Столярський, Давид Ойстрах, Борис Гольдштейн

Петро Столярський з учнями (Одеса, 1929 рік)

Становлення скрипкової музичної освіти в Одесі тісно пов’язане з діяльністю видатного скрипкового педагога Петра Соломоновича Столярського. З 1920 року він викладав в Одеській консерваторії (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової), а в 1933 році заснував першу в СРСР спеціалізовану музичну школу для обдарованих дітей. Жак Тібо, наприклад, говорив: «Його педагогіка – те, чим повинно пишатися світове мистецтво». Педагогічний досвід Столярського дав блискучі результати. Його учні, зокрема Давид Ойстрах, Борис Гольдштейн, Натан Мільштейн, Єлизавета Гілельс, Михайло Фихтенгольц принесли одеській скрипковій школі світове визнання. Яскравими послідовниками одеської скрипкової школи пізніше стали такі відомі скрипалі, як Захар Брон, Павло Верніков, Роза Файн, Дора Шварцберг, Олександр Вінницький, Михайло Вайман, Сергій Кравченко, Едуард Грач і багато інших.

Величезні традиції і яскрава історія Одеської скрипкової школи стали передумовою для появи Одеського міжнародного конкурсу скрипалів. Цей музичний форум став важливою подією в культурному житті міста, який по праву можна вважати колискою скрипкового виконавського мистецтва і одним з найбільших культурних центрів Східної Європи.

Конкурс відкритий для молодих скрипалів всіх країн і надає унікальну можливість отримати путівку у велике творче життя на батьківщині музикантів, імена яких вписані золотими літерами в світову історію класичної музики.

Петро Столярський з учнем

Петро Столярський і Давид Ойстрах